Özselek’ten istihdam teşviklerinden yararlanmaya davet
Ocak 3, 2019
Özselek’ten Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
Mart 12, 2019

Mali Müşavirler ek süre istiyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Konya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Seyit Faruk Özselek, mali müşavirlerin mücbir sebeplerin yaşandığı istisnai durumlarda beyannameler için ek süre verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Konya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Seyit Faruk Özselek, mali müşavirlerin mücbir sebeplerin yaşandığı istisnai durumlarda beyannameler için ek süre verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Mali müşavirlerin yaşadığı en ciddi sıkıntılardan bir tanesinin, mücbir sebeplerin yaşandığı istisnai durumlarda ortaya çıkan mağduriyetler olduğunu dile getiren Seyit Faruk Özselek “Meslektaşlarımızın özellikle belirli bazı sorunları var. Bu anlamda özellikle son dönemde yaşadığımız bir sıkıntı var. Bizde mücbir sebep diye bir şey yoktur. Örnek olarak bir bayan meslektaşımız beyannamenin son günü olan ayın 24’ünde doğum yaptıysa doğumdan kalkarak gelip o gün beyannameleri vermek zorundadır. Veya birinci derecede bir akrabası öldüğünde hatta üyenin kendisi de vefat ettiğinde mükelleflerinin o gün beyannamelerinin verilmemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu anlamda en çok isteklerimizden bir tanesi bu mücbir sebebi yerine getiremedik ama her ortamda söylüyoruz. Yine örnek vermek gerekirse, geçen gün Mersin’de bir meslektaşımız hastaneye gidiyor. Doktor kesin dinlenmeye ihtiyacın var, istirahat etmen lazım, hastaneye yatırmamız gerekiyor diyor. Beyannameler yetişecek gitmem lazım diyor ve gidiyor. İşin stresinden o gün kalp krizi geçirerek vefat ediyor. Özel olarak istediğimiz mücbir sebep en azından birinci dereceden akrabası öldüğü gün, bir bayan meslektaşımızın doğum yaptığı gün veya meslektaşımızın ciddi rahatsızlığı varsa o günler de beyannamelerin son gününe denk geliyorsa en azından beş günlük ek süre verilmesi en önemli mücadelelerimizden bir tanesidir. Bunun için çok uğraştık, uğraşmaya da devam edeceğiz” dedi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.